شیشه اتومبیل لیفان LIFAN

شیشه اتومبیل لیفان LIFAN

شیشه اتومبیل لیفان LIFAN

این شرکت خصوصی چینی در سال 1992 توسط ین مین شانگ پایه گذاری شده است و از منطقه ای به نام جونگ کینگ در جنوب شرقی چین فعالیت خود را آغاز نموده. شروع به کار این کمپانی از تعمیرات موتورسیکلت بوده که بعد از دو دهه تلاش و پشتکار توانسته نام خود را هم ردیف 5 کمپانی بزرگ موتورسیکلت سازی چین قرار دهد . این شرکت در سال 1997 بعد از تغییر نام طولانی Chongqing Hongda Fittings Research Center به لیفان شروع به ساخت موتورسیکلت کرد که با نام Hongda شباهت اسمی زیادی به هوندا داشت و این تشابه بسیار دردسر ساز شده بود . تا سال 2004 میلادی با این نام به کارش ادامه داد و بالاخره به لیفان شهرت یافت . ( البته در این بین شرکت بزرگ هوندا چندین بار از این شرکت چینی در دادگاههای چین شکایت کرد و در نتیجه دادگاه حق را به هوندا داد و غرامت 47/1 میلیون یوآنی از لیفان دریافت کرد . )

اولین کارخانه مونتاژ لیفان

اولین کارخانه ی مونتاژ لیفان در سال 1999 در ویتنام شروع به کار کرد و به تولید موتورسیکلت و قطعات آن کرد و در سال های اخیر شروع به تولید سواری های لیفان نمود. در ویتنام به دلیل فقر و درآمد پایین افراد جامعه موتورسیکلت که جزو ارزانترین وسایل نقلیه بود بسیار مهم و کارآمد به حساب می آمد ، از این رو موتورسیکلت های تولید شده ی لیفان در این کشور بسیار پرطرفدار بوده و هستند . در سال 2003 لیفان شروع به تولید اتوبوس کرد، تا سال 2005 که اولین خودروی سواری خود با نام لیفان 520 را روانه ی بازار کرد. این خودرو به همراه لیفان 620 و اولین کراس اوور با نام X60 که در ایران بسیار مشهور هستند و در کشور ما مونتاژو به فروش می‌رسند . لیفان در 51 کشور دنیا محصولاتش را عرضه و به فروش میرساند . جالب اینجاست که علاوه بر خودرهای لیفان موتورسیکلت هایش در ژاپن از سال 2001 و در 18 کشور اروپایی از سال 2003 عرضه و به فروش میرسند . کشورهایی نظیر برزیل ، شیلی ، روسیه ، جمهوری آذربایجان ، اتیوپی ، ایران و عراق و … از جمله کورهایی هستند که لیفان صادرات بسیار خوبی به آنها دارد . شرکت بزرگ لیفان نوآوری ، صادرات و شهرت نیک را رکن های اساسی خود میداند و به همین سبب با صرف هزینه ی 200 میلیون یوآنی در بهبود پیشرانه ، شاسی ، آنالیز صدا و طراحی بدنه و تست های 16 گانه ی حرفه ای برای تولیدات خود کرده است تا بتواند خودروهای با کیفیت و روزی تولید و عرضه کند.

تولیدات لیفان

از دیگر تولیدات لیفان، لیفان 620 برقی است که تحولی در تولیدات این کمپانی ایجاد کرده است. تولیدات این کمپانی که در ایران موجود هستند عبارتند از: لیفان X60 ، X50، لیفان 520 ، لیفان 620 و لیفان 820 که از طرفداران زیادی در ایران دارا هستند .

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان ما هر روز هفته در اوقات کاری پاسخگوی شما هستند. حتما با ما در تماس باشید.