شیشه اتومبیل بی ام و (BMW)

شیشه اتومبیل بی ام و (BMW)

شیشه اتومبیل بی ام و (BMW)

در مورد شیشه بی ام  و (bmw) :

تا سال 2000 تولیدات این کمپانی با آپشن خاصی بر روی شیشه ها نبوده است. اما از سال 2002 به بعد روی شیشه های نسل E  اتومبیل بی ام و (BMW)  آپشن سنسور نور و باران، و در مدل های سری 7 آپشن گرمکن شیشه جلو را نیز افزوده است. از سال 2010 به بعد سری های نسل F هدآپ دیسپلی ( نمایش تصویر کیلومتر بر روی شیشه جلو ) سنسور نور و باران و رادار بین خطوط و تابلو خوان اضافه گردیده است. از سال 2016 به بعد در نسل سری های G به علاوه ی آپشن‌های سری F آپشن نایت ویژن ( دید در شب) و سولار بودن (جلوگیری از تابش مستقیم اشعه یو وی خورشید) را نیز افزوده است.

برای اطلاع از قیمت شیشه ماشین بی ام و با ما تماس حاصل فرمایید.

مروری بر تاریخچه BMW

BMW در آلمانی به معنای صنایع موتوری باواریا است (Bayerische Motoren Werke) این شرکت در سال 1945 در زمینه تولید موتور هواپیما در شهر مونیخ فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت توسط فرانتس یوزف بوب تاسیس شد. محصولات اولیه بی ام و موتور هواپیما بود که به علت مصرف سوخت کم و کارکرد مناسب در ارتفاعات بالا معروف بود. از این رو نماد بی ام و از شکل پره های ملخ در حال چرخش هواپیما الهام گرفته شده است. این نماد در سال 1929 به عنوان علامت تجاری این شرکت استفاده می شود. در طی این مدت این علامت با رنگ های مختلف عرضه شد اما علامت اصلی آن که به رنگ آبی و سفید است از پرچم ایالت باوایا زادگاه موسس این شرکت طراحی شده است.

در سال 1918 جنگ جهانی اول به دلیل قطع نامه ورسای تولید قطعات هواپیما منع گردید و این شرکت شروع به تولید تجهیزات کشاورزی و لوازم خانگی و ترمز قطار کرد. در سال 1922 کامیلو کاستیگولیونی شرکت بی ام و و کلیه حقوق مربوط به آن را خریداری کرد و باز هم فعالیت خود در زمینه ی تولید قطعات هواپیما را از سر گرفت و نام تجاری بی ام و به نام این شخص تبدیل شد. در سال های 1923تا 1939 به دلیل کمرنگ شدن قطع نامه ی ورسای بی ام و شروع به تولید موتور سیکلت کرد و در سال 1928 با خرید کارخانه ی اتومبیل ورک ای سنچ وارد عرصه ی خودرو سازی شد.

اولین خودروی چهارسیلندرBMW

اولین خودروی چهارسیلندر بی ام و مدل 20/3 در سال 1932 طراحی و تولید شد و یک سال بعد از آن در 1933 مدل 303 با موتور شش سیلندر که در طراحی های سدان/کوپه و کانورتیبل ( سقف جمع شونده ) به تولیدات بی ام و اضافه شد. با شروع جنگ جهانی دوم در سال های 1939 تا 1945 بی ام و دوباره شروع به تولید موتور هواپیما کرد ولی بعد از آن در سال های 1945 تا 1959 به دلیل تصرف شوروی و متفقین در آلمان شرقی دوباره کارخانه را از تولید هواپیما و موتورسیکلت باز داشتند و به تولیداتی نظیر پاتیل ماهی تابه و تجهیزات آشپزخانه و دوچرخه روی آوردند.

در سال های 1945 تا 1948 که بی ام و دوباره ساخت موتورسیکلت را آغاز کرده بود شرکت انگلیسی بی ای سی با استفاده از نقشه های به دست آمده از دفاتر بی ام و در حین جنگ جهانی شروع به تولید خودرو های این شرکت کرد. بعد از گذراندن روزهای سخت و به شدت مقروض بودن شرکت بی ام و در دهه های 50 تا 60 میلادی برادران کوانت با خریدن سهام این شرکت و دادن سرمایه لازم به آن در پروژه ای به نام نن کلاس که هدفشان تولید چند خودرو در کلاس سدان بود موفق شدند در سال 1962 بی ام ورا به عنوان یکی از بزرگترین خودروهای مطرح اسپرت دنیا کنند.

سری های مختلف BMW

سری 1 بی ام و در سه نوع مختلف هاچ بک، کوپه و کانورتیبل با کد تولید E82/88 به صورت دیزلی و بنزینی در سال 2004 به بازار عرضه گردید. سری 2 و 3 این خودرو از سال 1975 ادامه دارد اما سری 3 آن که جز محبوبترین سدان های کوچک موجود در بازار است در دو مدل کوپه و کاورتیبل نیز عرضه می شود. این سری شامل شش نسل این خودرو از سری اتاق های E90 تا … F30 میباشد. در سال 2012 سری 4 که جایگزین سری 3 کوپه شده بود باعث شد تا محصولات خانوادگی ( سدان ) از اسپرت متمایز شوند. سری 5 این خودرو با شماره اتق F10 در سال 2010 تولید شد ولی این محصول با کد G30 در سال 2017 عرضه گردید.

در حال حاضر سریعترین خودروی بنزینی سدان موجود در دنیاست. بی ام سری 6 مدل اسپرت بزرگ بی ام و است که به صورت کوپه و سدان کانورتیبل و گرن کوپه ( تلفیقی از کوپه و سدان ) به بازار عرضه گردیده است. سری 7 که مجلل ترین سدان بی ام و است در دو مدل کشیده و عادی تولید شده که بزرگترین و لوکس ترین تولید بی ام و است. سری 8 که با نام I8 به بازار عرضه شده یکی از لوکسترین کوپه های اسپرت بی ام و است.

 

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان ما هر روز هفته در اوقات کاری پاسخگوی شما هستند. حتما با ما در تماس باشید.