مطالب تخصصی شیشه اتومبیل

سانروف چیست؟

سانروف چیست؟

سانروف چیست؟ مانروف چیست ؟

همان طور که از اسمش مشخص است این دو کلمه سانروف و مونوروف دو کلمه نزدیک به هم و با هم و در کنار هم معنا پیدا میکنن  که یکسری تفاوت جزیی بین این دو وجود دارد  به قسمتی که در سقف قرار دارد به منظور عبور نور و هوا در سقف قرارداده  شده  سانروف گفته میشود.

که در قدیم سانروف از جنس خود خودرو یعنی فلزی بود و به مرور زمان از جنس شیشه طراحی شد که نور و هوا به راحتی وارد اتاق خودرو بشود. سانروف یک سوم مساحت سقف  خودرو شامل میشود. بعضی از سانروف ها قابلیت بازو بسته شدن دارند و بعضی ها ندارند.

از تفاوت بین سانروف و مونوروف میتوان اشاره کرد به اینکه سانروف کاملا باز میشود ولی مونوروف کامل باز نمیشود، سانروف رنگ شفافی دارد در حالی که مونوروف رنگی هست. در دهه های هفتاد به سانروف های شیشه ای داخلی و برقی مونوروف میگویند.

تعمیرات سانروف

از جمله مشکلات سانروف که میتوان به آن اشاره کرد  شل شدن یا شکستگی شیشه سانروف هست که باید به متخصص این کار مراجعه کرد شل شدن شیشه میتواند بر اثر تابش نوروگرمای آفتاب که به مرور زمان باعث شده که چسب و نوار از روی شیشه خودرو شل شده و باعث تکان خوردن شیشه خودرو  ونشتی در زمان بارندگی وحتی باعث ورود گرد و غباردر خودرو شود که برای صداگیری سانروف با مراجعه به این مراکز این مشکل به راحتی برطرف میشود.

واگر شیشه سانروف که معمولا بر اثر تصادف یا بخورد اشیا و یا به هر دلیل دیگری شیشه خودروی شما شکسته شود. باید به مراکز فروش وتعویض شیشه مراجعه کرد وشیشه سانروف خودروی خود را تعویض کنید.

سانروف چیست

تعمیرات سانروق

مشکلات برقی در سانروف

اگر مشکلات برقی در سانروف شما پیش بیاید که مشکلاتی مانند ترکیدن فیوز ویا پاره شدن سیم هست که به دلیل روغنکاری نشدن هست. که این مشکل با روغنکاری و گیریس کاری سیلیکونی از سایش و خراب شدنش جلوگیری میکند. قسمتهایی که در سانروف به صدا میفتد عبارت از اهرم و ریل و اتصالات  که در این مواقع باید 6 ستون باز شود. مشکل مشخص بشه و توسط متخصص این کار حل شود.

پاناروما

در سال 2008 شرکت مرسدس بنزاولین پاناروما روی سقف  خودروهای خود را طراحی کرد که اولین ابداع  کننده پاناروما  در دنیای خودروسازی  شرکت مرسدس بنز بود و بعد از آن شرکت های دیگه شروع به تولید  پاناروما کردن سانروف و مونروف و پاناروما  که هر سه با یک هدف ساخته شده اند.

هدف  هر سه آنها با ایجاد روزنه ای جدید برای ورود نور و هوا  به داخل خودرو هست به مرور زمان سقف کامل برداشته شد یک شیشه با ایمنی بالا به ضخامت 5 سانتیمتر ازجنس  پلی کربنات  که باعث می شود اشعه مضر آفتاب  تا 60 درصد جذب کند ایجاد شد که به  این ترتیب به آن پاناروما گفته میشود در این مدل از سقف ها  سرنشینان لذت بیشتر را تجربه میکنن در روز نور آفتاب و دیدن آسمان و ابرها و در شب از دیدن ستارگان لذت سوار شدن در این خودروها صد چندان می کند.

خدمات شیشه اتومبیل نوین در زمینه سانروف و مونروف

شیشه اتومبیل نوین با بیش از 50 سال سابقه و تخصص درزمینه شیشه اتومبیل توانسته خدمات گسترده ای را به هموطنان ارائه دهد. از جمله این خدمات میتوان تعمیرات و خدمات سانروف و مونروف را بیان کرد گروه متخصصین شیشه اتومبیل نوین هر گونه مشکل یا خرابی را در کوتاه نرین زمان برطرف میکنند. تماس با ما

دیگر خدمات ما :

ترمیم و تعویض انواع شیشه های اتومبیل

فروش انواع شیشه های اتومبیل برندهای اروپایی – چینی – کره ای – ژاپنی و ایرانی

خدمات آینه – بالابر شیشه – برف پاک کن و…

برای اطلاع از خدمات دیکر ما میتوانید با کارشناشان ما تماس بگیرید

شماره تلفن ثابت : 66491783

شماره موبایل : 09101482024

سانروف چیست؟

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *