مطالب تخصصی شیشه اتومبیل

تعمیر سانروف و مانروف هرجه سریعتر

تعمیر سانروف

اوینتعمیر سانروف

تعمیر سانروف و مانروف و توجه به نشتی آب

شاید به عنوان صاحب خودرو بدتر این  نباشد که بعد از یک بارندگی و یا رفتن به کارواش وقتی میخواهید سوار ماشین شوید و روی صندلی می نشینید شلوار شما خیس شود .با تعجب و بررسی متوجه میشوید که سقف ماشین شما از قسمت سانروف یا مانروف نشتی پیدا کرده و آب به داخل نفوذ میکند.اولین چیزی که به ذهنتان میرسد تعمیر سانروف و مانروف هرجه سریعتر است .

شاید تصور کنید که نشتی آب خیلی چیز مهمی نیست یا مثلا خیس شدن صندلی و شلوار شما هنگام سوار شدن موردی نیست که بخواهید ذهن خودتان را درگیر آن کنید ولی توجه کنید که این نگاه اصلا به صلاح شما – ماشین شما و کیف پول شما نیست . چون نشتی آبی که از سانروف و یا مانروف واردماشین شما میشود فقط محدود به خیس شدن صندلی ها نیست .

شما میدانید آب همیشه مسیر خودش را به سمت پایین پیدا میکند این مسیر میتواند داخل کابین ماشین باشد یا داخل بدنه داخلی ماشین و حتی سیستم های برقی و الکترونیکی ماشین شما باشد حال تصور کنید آب چه بلایی میتواند سر ماشین شما بیاورد

اینجا من میخواهم به تعمیر سانروف و مانروف بپردازم. ولی لازم است بدانید علت نشتی آب به داخل ماشین فقط سانروف نیست بله نشتی ها شیشه اتومبیل بخصوص شیشه ی جلو که تازه تعمیر شده هم میتواند علت نشتی باشد شیشه هایی که بد تعویض شده اند یا صاحب ماشین نکات مهم بعد از تعویض شیشه ماشین را رعایت نکرده است .

سانروف و مانروف چیست ؟

در اینجا میخواهم به شما به صورت خلاصه بگویم سانروف و مانروف چیست .با شروع جریان صنعت ماشین سازی و پیشرفت های سریع این صنعت تولیدکنندگان ماشین های در صدد بر آمدند تا ماشین ها را بر حسب نیاز و رفاء مشتریان تولید کنند و تفکر آپشنال بودن خودرو از همان زمان تولید خودرو در ذهن تولیدکنندگان بوده  و تلاش کردن ماشین ها با آپشن های جذاب تولید کنند که یکی از این آپشن ها سانروف بود .

سانروف همان دیچه های است که در سقف ماشین های تعبیه شد تا ضمن زیبایی تنوع و حس خوب دیدن آسمان و منظره های بالای سر لذت رانندگی با ماشین چندین برابر شود و سانروف در انواع و قسام و با جنسیت های مختلف تولید شد. از شیشه و طلق و آهن گرفته تا پارچه و مواد دیگر و اما مانروف در واقع همان سانروف است. اما تنها تفاوت آنها در جنسیت موادی است که در مانروف استفاده میشود و معمولا از طلق استفاده میشود .

حال که با سانروف و مانروف آشنا شودید باید بدانید که سانروف در عین زیبایی و میتواند عامل نشت آب باشد و باعث رطوبت گرفتن سیستمهای داخلی ماشین و در نهایت هزینه ها و درد سر های زیاد برای صاحب خودرو. ولی شاید بپرسید چطور این اتفاق می افتد و از کجا بدانیم که سانروف یا مانروف نشتی آب دارد .

مطمنا تشخیص درست آن به عهد کارشناسان و متخصصین آن است و صد البته تعمیر سانروف و مانروف هم در حیطه وظایف آنهاست. ولی در حالت ساده و کلی همانطور که گفتم همین که شما ببنید و احساس کنید بعد از باران یا کارواش داخل کابین ماشین نم و رطوبت گرفته باید به دو چیز شک کنید. یکی به نشتی آب از سانروف و دوم نشتی آب از شیشه جلو ماشین و بعد سریع اقدام کنید.

در حالت کلی سانروف یک سیستم انتقال آب به بیرون از ماشین دارد که به وسیله یک شیار و دو لوله که در بدنه تعبیه شده آب را به بیرون از ماشین هدایت میکنند. ولی این لوله ها و شیار ها به دلایل زیادی مسدود میشود و به همین دلیل آب جمع شده و چون راه خروجی ندارد به داخل ماشین و یا داخل سیتم داخلی ماشین نفوذ میکند. مطمنا میدانید باز و بسته کردن و تعمیر سانروف تخصص میخواهد .

نصب سانروف

نصب سانروف

آیا روی ماشین هایی که سانروف ندارند میشود سانرف نصب کرد در جواب باید بگویم بله اگراز متخصص این کار بخواهید تقریبا روی همه ماشینها میشود سانرف نصب کنند و با به نوع سانرف میتواند هزینه های سانروف هم متفاوت باشد

هزینه تعمیر سانروف و مانروف

هزینه های تعمیر هم بنا بر مشکلی سانروف شما دارد میتواند متفاوت باشد شکستگی – برخورد ضربه به آن بر اثر حادثه – نشتی آب و… مواردی هستند که هزینه های تعمیر را تعیین میکنند ولی در هر حال شما نباید نصب به خرابی سانروف بی تفاوت باشید چرا که باعث میشود هزینه های بسیار سنگین تری را به همراه داشته باشد

گروه متخصصین شیشه نوین

گروه ما این افتخار را دارد که با بیش از 50 سال تجربه آن هم در قلب تهران بزرگ (میدان حر ) خدمات شیشه اتومبیل را از تعویض شیشه اتومبیل گرفته تا ترمیم شیشه و خدمات آینه و سانروف را به همه هموطنان ارائه دهند با مشاورین و کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *