چشتگی خستگی بسکست ین است که با بالا رفتن دمای هوا در تابستان و تابش نور خورشید به خودرو باعث می شود اثر بدی برای سرنشینان داخل خودرو به وجود بیاورد استفاده از شیشه سولار یک راه حل ساده برای راحتی و ایمنی خودرو است.

 مواد تشکیل دهنده شیشه سولارخودرو

مواد داخل شیشه سولار خودرو تشکیل شده از دو ورقه شیشه و یک لایه پلاستیکی بنام اینتر لایر است که باعث استحکام و مقاومت شیشه را افزایش می دهد این لایه پلاستیکی اینتر لایر بایک لایه جاذب اشعه های تقویت شده است و تا 99% اشعه نورخورشید را جذب می کند.

محاسن شیشه سولار خودروچیست؟

  1. شیشه سولار ظاهر زیباتری به خودرو می دهد
  2. مانع عبور نور خورشید به داخل خودرو می شود و کمتر چشم را اذیت می کند.
  3. در روزهای بارانی شفاف بوده و به راحتی وبه راحت میتوانید بیرون خودرو را ببینید.
  4. به مرور زمان تغییر رنگ و یو وی نمی دهد.
  5. مانع خوبی برای گرم نشدن داخل ماشین می باشد.

محاسن شیشه سولار

برچسب دودی یا شیشه سولار

موضوع مورد نظر در گام اول این موضوع است که چه خودرویی داریم یعنی اگر شما ماشین پراید دارید این خودرو شیشه سولار فابریک کارخانه ای ندارد و باید از برچسب دودی سولار استفاده شود مثلا در خودرویی مانند تویوتا لندکروز دارای شیشه سولار دودی فابریک است اگر بحث هزینه ای نباشد تعویض شیشه کار بهتری است و ماندگارتر و کیفیت بهتری نسبت به دودی کردن شیشه این خودرو است.

دربحث معاینه فنی خودرو باید یکی از نکاتی در نظر گرفت این است که اگر شیشه ای با بر چسب دودی شود به این خودرو معاینه فنی داده نمیشود ولی اگر شیشه آن خودرو به صورت فابریک دودی باشد از نظر قانون راهنمایی و رانندگی ممانعتی ندارد و نکته دیگر اینکه خودروهایی که با درصد دودی 35 تا 40 درصد میباشند هیچ مشکلی ندارند و جریمه نمی شوند و مجوز تردد دارند.

برچسب دودی یا شیشه سولار

نکاتی که در انتخاب سولار یا برچسب دودی باید بدانید

  1. اینکه در موقع نصب برچسب دودی هر چقدر همکار با دقت و مهارت هم انجام شود ولی بازم هم دارای حباب های ریز می شود که کاری هم نمیشود کرد ولی در شیشه فابریک این مشکل دیگر وجود ندارد.
  2. با خراش به راحتی برچسب خراب میشود و به مرور زمان خراش ها بزرگتر میشوند وبدتر میشوند.
  3. نکته دیگر که اهمیت دارد ابن است که بر روی شیشه خودرویی که بر چسب دودی نصب شده در هنگام رانندگی در شب احتمال این هست که  باعث خستگی راننده شود و در دیده او اختلال به وجود بیاید .
  4. قیمت شیشه سولار گران تراز دودی کردن شیشه خودرو هست ولی از نظر زیبایی و ظاهری ونکاتی که در موارد بالا اشاره شد صد درصد شیشه فابریک سولار از همه لحاظ بهتر از دودی کردن شیشه خودرو است.

سخن پایانی

پس در هنگام خرید باید از خریدار و یا کارشناس خودرو درباره شیشه خودروی مورد نظر و اینکه آیا شیشه سولار فابریک است یا شیشه دارای بر چسب دودی یا نه  سوال شود واطلاعات کامل به دست بیاورید.که براحتی بتوانید با اطلاعات کامل بتوانید تصمیم گیری بفرمایید. شیشه اتومبیل نوین  شما را در تمام زمینه های لازم قادر به کمک و پاسخ گویی به شما می باشد.