مطالب تخصصی شیشه اتومبیل

چگونه زمستان بر شیشه ماشین شما تاثیر میگذارد

زمستان و شیشه ماشین

مراقبت از شیشه ماشین در فصل زمستان و نکات ایمنی

زمستان و شیشه ماشین

خیلی از کسانی که ماشین دارند در مسافرت به همه قسمت های ماشین توجه میکنند ولی به شیشه ماشین خود بی توجه هستند. بخصوص در فصل زمستان که شرایط به مراتب میتواند حساس تر و سخت تر باشد. چرا که هوی سرد میتواند فشار زیادی به شیشه ماشین وارد کند به همین خاطر دانستن راه های موثر برای حفاظت و ایمنی از شیشه خودرو  میتواند از مشکلات صاحبان خودرو بکاهد.

چگونه زمستان بر شیشه ماشین شما تاثیر میگذارد یک مطلب کوتاه برای یک یادآوری بزرگ است تا به شما کمک کند . اما در هرصورت گروه شیشه اتومبیل نوین با کادری با تجربه 50 سال در کنار همه دوستان و صاحبان خودرو هست چرا که ما به سلامتی آنها و ماشین آنها می اندیشیم.

در اینجا چگونگی تأثیر زمستان بر این قسمت از اتومبیل شما و اقداماتی که باید انجام دهید آورده شده است.

 

اثرات تغییرات ناگهانی دما

به غیر از تراشه های سنگ و زباله، آب و هوا نیز می تواند باعث ایجاد ترک و شکستگی بر شیشه ماشین شما شود. از آنجایی که شیشه به دما حساس است، در صورت قرار گرفتن در معرض تغییرات سریع دما منقبض و منبسط می شود. به این ترتیب، دمای شدید می تواند بر شیشه جلوی ماشین شما سخت باشد و باعث ترک خوردن آن شود. هنگامی که شیشه جلوی  با یخ پوشیده شده است، ریختن آب داغ یا برخورد با هوای داغ می تواند به آن آسیب جدی وارد کند.

پاک کردن شیشه های جلوی یخ زده می تواند باعث آسیب شود

مطمنا اگر ماشین شما در محیط باز در فصل زمستان باشد، یخ زدگی و تجمع برف و یخ اجتناب ناپذیر است و مطمنا باید یخ ها را از روی شیشه پاک کنید.  ولی راه این کار چاقو بیل و یا ابزار سخت نیست. چرا که این ابزار میتواند به شیشه ماشین شما صدمه جدی بزند . استفاده از ابزارهای نرم تر و قابل کنترل تر برای این کار سفارش میشود.همانطور که قبلا گفته شد از ریختن آب جوش به شدت خوداری کنید و از وسایل تیز و سخت و آهنی نیز استفاده نکنید. باید باد دقت و صیر و فکر این کار را انجام دهید

مواد پاک کننده شیشه ماشین

مطمنا در فصل زمستان استفاده از مواد پاک کننده شیشه ماشین بیشتر از فصل های دیگر خواهد بود. چرا که اگر شیشه تمیز تر باشد دید شما برای رانندگی هم بهتر خواهد بود. سعی کنید تیغ های برف پاک کن را چک کنید و اگر دچار یخزدگی شده اند آنها را برطرف کنید و همیشه موادشیشه پاک کن مخصوص شیشه خودرو را در ماشین خود داشته باشید.

شیشه ماشین در زمستان

فوراً به ترک ها و تراشه ها رسیدگی کنید.

اگر شیشه ماشین شماترک خوردگی دارد، حتما به آن رسیدگی کنید. چرا که در فصل زمستان یخ در این ترکها جمع میشود و در حالت منبسط شدن یخ این ترکها بیشتر میشود و ضمن احتمال صدمه بیشتر به ماشین میتواند به خود شما هم صدماتی وارد شود. به همین دلیل به محض دیدن این مورد تلفن را بردارید و به گروه متخصصین شیشه اتومبیل نوین تماس بگیرید .

مراقب محل پارک ماشین خود باشید

موردبعدی محل پارک ماشین است. مطمنا میدانید محل پارک در هر شرایط آب و هوایی اهمیت دارد بخصوص در فصل زمستان که بارش برف ریزش برف و یخ از درختان و از ساختمانها باعث خرابی و صدمه به ماشین میزند. باید توجه کنید که اگر پارکینک سرپوشیده ندارید ماشین خود را در جایی پارک کنید که احتمال کمترین صدمه به ماشین شما داشته باشد.

نگران نباشید

ما دوست نداریم به شیشه خودرو شما صدمه ای برسد ولی اگر در هر شرایط به شیشه شما در فصل زمستان صدمه وارد شد نگران نباشید چون گروه حرفه ای شیشه اتومبیل نوین با تجربه سالها خدمات در این زمینه در کمترین زمان نگرانی شما را برطرف میکنند

سخن پایانی

دانستن مطالبی که در وبلاگ ما قرار دارد به دانش شما کمک میکند.  تا در وقت و هزینه های شما صرفه جویی شود و کمترین آسیب به شما و ماشین شما برسد. به همین خاطر اگر صاحب خودرو هستید، این نکته را بدانید که دانش در زمینه های مختلف بخصوص در زمینه شیشه ماشین که موردی حساس و بسیار پر اهمیت است برای شما لازم و ضروری خواهد بود.

یک پیشنهاد برای دانش بیشتر

نکات ایمنی برای شیشه های تعویض شده

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *