مطالب تخصصی شیشه اتومبیل

تعویض شیشه ماشین ونکات مهم

تعویض شیشه اتومبیل در تهران

نکات مهم شیشه تعویض

تعویض شیشه ماشین باید ها  ونباید ها

مطمنا هیچ کس دوست ندارد برای ماشین و شیشه ماشینش اتفاقی بیفتد.  ولی حادثه خبر نمیکند و به دلایل زیادی ممکن است شیشه ماشین شما شکسته شود، و مجبور باشید آن را تعویض کنید. توجه کنید هر وقت شیشه  ماشین شما دچار حادثه شد، فکر نکنید حتما باید آن را تعویض کنید. شاید درصد ترک و شکستگی به گونه ای باشد که بشود آن را تعمیر کردو این تشخیص را کارشناسان شیشه اتومبیل نوین میتونند برای شما مشخص کنند ..

ولی در هر صورت اگر تشخیص به این صورت بود که قرار شد شیشه را تعویض شود باید به نکات مهم بعد از تعویض شیشه خودرو دقت کنید.

نکاتی که بعضی از صاحبان خودرو از آن بی اطلاع هستند و بعد از تعویض شیشه ماشین به مشکل خواهند خورد.توجه کنید بعضی ها فکر میکنند که بعد از تعویض شیشه ماشین وضعیت شیشه مثل روز اول آن شده و با این تصور اشتباه شروع به رانندگی میکنند و اصلا توجه ندارند که وضعیت شیشه ماشین آنها به چه صورت است .

شیشه ماشین بعد از تعویض

وقتی شیشه شکسته شده از محل خود جدا میشود و با دقت محل آن تمیز و آماده نصب مجدد شیشه میشود اولین نکته این است که باید نصب درست انجام شود و این مهم را فقط کارشناسان با تجربه میتوانند انجام دهند بعد نوع چسب و چسبکاری شیشه است که باعث میشود شیشه در محل محکم شود . اشتباه بعضی ها از همینجا شروع میشود و چون نمیدانند چسب و محل نصب شیشه باید مدتی از آن بگذرد تا محم شود و چسب کامل شیشه را بگیرد شروع به رنگی میکنند. و تصورشان این است که شیشه شبیه روز اول شده

نکات مهم بعد از تعویض شیشه ماشین

توجه به چند مورد در این خصوص بسیار مهم است اول اینکه بدانید بعد از تعویض بهتر است تا یک روز یا حداقل چند ساعت ماشین هیج حرکتی نداشته باشد دوم اینکه نمیتوانید با سرعت بالا رانندگی کنید و باید درحد سرعت 50 کیلومتر رانندگی کنید از عبور از مناطق پر دست انداز بپرهیزید و اصلا در جاده های خارج از شهر تردد نکنید

بعضی از رانندگان بعد از تعویض شیشه متوجه میشوند که شیشه ماشین آنها صدا میدهد و یا آب به داخل نفوذ میکند. در این صورت بدانید این صاحبان خودرو نکات مراقبتی از شیشه را که در بالا گفتم رعایت نکرده اند و بعضی ها بعد از تعویض شیشه خودرو شروع به شستن آن میکنند که این امر باعث میشود چسبی که هنوز کامل خشک نشده از حالت عایق خارج شود ….

سرما و یا گرما در تعویض شیشه ماشین موثر است ؟

مطمنا سرما و گرما در این شرایط اهمیت دارد بخصوص فصل سرما که رطوبت بالاست و سرعت چسبندگی چسب شیشه هم پایین می آید و نکات مهمی دیگر در این خصوص که میتوانید اینجا مطالعه کنید

نکته بعدی اگر شیشه عقب خودروی شما تعویض شده است ، لطفا تا دو روز از پایین دادن شیشه های جانبی جدا خودداری فرمایید زیرا به دلیل خشک نشدن چسب احتمال جدا شدن شیشه از بدنه وجود دارد .

نکته بعدی بعد  از تعویض باید توجه کنید هر گونه فشاری حتی در حد کم میتواند محل نصب را جابجا کند به همین خاطر از فشار روی شیشه دستمال کشیدن های بی مورد و بی دقت بپرهیزید و توجه کنید برف پاک ماشین شما سالم باشد و فشار به شیشه نیاورد.

نوارچسب در تعویض شیشه ماشین

چسب های نگه دارنده

وقتی شیشه ماشین نصب میشود در اطراف آن از داخل و خارج تکه چسب هایی زده میشود تا چسب اصلی در محل خشک شود این چسب های نکهدارند را میتوانید بعد از دو روز بردارید و محل آن را با دقت با الکل و یا موارد پاک کننده استاندارد پاک کنید و این نکته پایانی را هم بدانید که مراقبت از شیشه ماشین در هر صورت چه قبل از حادثه چه بعد از تعویض یا ترمیم شیشه لازم و ضروری است

گروه متخصصین شیشه اتومبیل نوین با تکیه بر بیش از 50 سال سابقه در این زمینه بیشترین تلاش

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *